Książka „Historia ubiorów” Bolesława Barbackiego

Written by admin. Posted in Uncategorized

„Historia ubiorów” to wyjątkowe opracowanie tematyki rozwoju strojów na przestrzeni wieków. Jest to wydawnictwo źródłowe, a wydanie tej publikacji oparto o przedwojenny rękopis.
Autorem książki jest Bolesław Barbacki (1891–1941), znany malarz portrecista, ale również aktor i pedagog.

„Historia ubiorów” została napisana, jako pomoc naukowa. Oryginalne, przedwojenne kopie opracowania Barbackiego znane były dotychczas w świecie antykwarycznym – teraz ten ciekawy materiał ukazuje się drukiem! Wydanie książkowe zostało poszerzone o przedwojenne tablice ilustracyjne, wykorzystywane w szkole założonej przez Bolesława Barbackiego, ale też o inne ilustracje. Jako dodatek w książce znalazła się również nota biograficzna Bolesława Barbackiego, opis historii założonej przez niego szkoły zawodowej, a także inne interesujące informacje.

Książka została wydana w czasie Roku Bolesława Barbackiego, ogłoszonego przez władze samorządowe Nowego Sącza, miasta gdzie żył i działał Bolesław Barbacki.

„Historia ubiorów” to niezwykle ciekawa publikacja prezentująca ewolucję odzieży człowieka od czasów antycznych do początków XX w.

Serdecznie zapraszamy do zakupu: ALLEGRO

SĄDECKA AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO